Je zrubový profil len lacná atrapa alebo dôstojná náhrada klasického zrubu?

Vydané: 02. 07. 2018

Premýšľate nad zrubovou stavbou, ale z investovanej sumy do zrubu sa vám zatočila hlava? Vyskúšajte alternatívnu cestu, ktorá vám ušetrí nemalé peniaze a zároveň prinesie vytúžený vzhľad. Viac sa dozviete v nasledujúcom článku.

Zrubova Chata

Zrubové chaty (zruby)

V našim končinách sa zrubové chaty vyskytujú najmä v turistických či chatárskych oblastiach. V posledných rokoch môžeme sledovať výstavbu drevených „gastro“ kolíb s obľúbenou ponukou bryndzových halušiek či iných slovenských špecialít po celom Slovensku.

Drevenica Wooden

Okrem už spomínanej gastronómie, ich majitelia radi využívajú na trávenie voľného času s rodinou a priateľmi alebo na oddych a relax po rušnom dni či namáhavom týždni. Nemýľte si však zruby s typickými slovenskými drevenicami. Drevenice sú postavené z drevených hranolov - trámov.

Zrubové chaty sú veľmi obľúbené, pretože vyzerajú pekne a vždy budú trendy. Dokonca majú aj mnoho výhod, no ich najväčšou nevýhodou je vysoká cena, nie vždy dobrá kvalita dreva a celkové konštrukčné prevedenie. Ale keďže ľudský druh prekvitá svojou inteligenciou a šikovnosťou, aj tu "sme" vynašli prijateľnejšiu a dostupnejšiu alternatívu - zrubový profil. Poďme sa teda pozrieť na jeho výhody, nevýhody a prečo by ste mali zvoliť práve túto alternatívu.

Charakteristika zrubového profilu

Zrubový profil sa používa ako obklad fasády záhradných domov, chát, oddychových priestorov, ale aj na obloženie oplotenia. Má pologuľovitý tvar, čím verne pripomína klasický drevený zrub.

Zrubovy Profil Wooden

Veľkou výhodou je jednoduchá inštalácia, pretože na jednej strane sa nachádza pero a na druhej zasa drážka, čím jednotlivé dosky do seba ľahko zapadnú a vytvoria celistvý a dobre vyzerajúci drevený obklad.

Tento produkt sa vyrába z vysušeného a kvalitne spracovaného slovenského smreka a disponuje vyššie spomenutým perodrážkovým systémom. Spoj medzi doskami bude preto dokonalý. Vytvoríte ním autentický vzhľad drevenej chatky za prijateľnú cenu.

Výhody zrubového profilu

Medzi najdôležitejšie vlastnosti zrubového profilu patria výborné tepelnoizolačné, izolačné a zvukové vlastnosti, vďaka ktorým si stavba udržiava vo vnútri vhodnú klímu. Smrek je odolný voči poveternostným vplyvom a steny chaty ochráni aj proti vlhkosti. Celkovo ide o veľmi trvácne drevo, ktoré je vhodné pre alergikov a má pozitívny vplyv na ľudí. Určitá hĺbka smreka dokáže pohltiť signál operátorov našich smartfónov.

Použitie v interiéri a exteriéri

- interiérové drevené obklady
- drevené obloženie stien a stropov
- exteriérové drevené obklady
- rekonštrukcia záhradných chát, chalúp, dreveníc, zrubov, drevených domov, oddychových priestorov a pod.
- drevené obloženie fasád a plotov resp. oplotenia

Záver

Ak teda plánujete skrášliť svoju chatu či víkendový dom, alebo si rovno postaviť úplne novú vysnívanú chalúpku, skúste ako obklad zvoliť zrubový profil, ktorý vám svojou kvalitou, vlastnosťami a vzhľadom bude neustále verne pripomínať pravý drevený zrub, a zároveň vám pomôže udržať rozpočet pod kontrolou.
 

Komentáre

  • Martin Adamkovic

    Dobry, poprosím cenovú ponuku na cca 120m2 zrubovy oblukovy obklad s vložkou šikmo frezovanou.
    Dakujem Adamkovic

  • Lubos Petras

    Zaujímala by ma aká je cena